سایر پروژه‌ها

پروژه مطالعات آب نخلک

شرکت توسعه و فرآوری مس مسکنی در راستای تحقق اهداف و ماموریت خویش در خصوص عمران و آبادی شهرستان انارک مطالعه گسترده ای را به منظور بررسي منابع آب ناحيه انارك انجام داد. عمده هدف این مطالعات شناسائي منشا ومخزن آب ورودی به تونل های معدن نخلك وبررسي امكان مهار آن قبل از تماس با سازندهاي آلوده كننده جهت تامين نياز آب شرب وبهداشت منطقه بود. بدین منظور قرارداد مطالعاتی با مهندسین مشاور صحراکاو منعقد شدکه نتایج حاصل از این مطالعات هم اکنون دردسترس می باشد و به مراجع ذیربط ارائه شده است..

مهدی آباد

شرکت توسعه و فرآوری مس مسکنی با توجه به پتانسیل ها و فعالیت های معدنی گذشته خود و با مشارکت در کنسرسیوم مبین متشکل از شرکت های راهسازی و معدنی مبین، مهندسی کاهنربا، انجمن سرب و روی ایران، آریا جنوب ایرانیان و معادن سرمک در فراخوان بین‌المللی جذب سرمایه¬گذار سرب و روی مهدی آباد شرکت نمود که همزمان با میلاد امام رضا(ع) و هفته دولت، این کنسرسیوم به عنوان برنده مناقصه انتخاب شدند.

mehdi abad

این معدن در نوع خود یکی از بزرگترین معادن سرب و روی در جهان است. مطابق اسناد قرارداد، ۱۸۰ میلیون تن باطله برداری و احداث کارخانجات فرآوری به میزان ۸۰۰ هزار تن کنسانتره روی حداقل ۳۵ درصد یا معادل آن و ۸۰ هزار تن کنسانتره سرب –نقره در ۴ سال اول در دستور کار قرار دارد.

mehdi abad

مطابق قرارداد که ۲۴ سال زمان خواهد داشت، کنسرسیوم برنده می بایست در سال اول ضمن آغاز عملیات باطله برداری و معدنکاری اقدامات لازم جهت اخذ مجوز های لازم و انجام مطالعات فرآوری و … به عمل آورده و پس از آن در یک دوره ۳ ساله احداث کارخانجات فرآوری و در یک دوره ۲۰ ساله بهره برداری تجاری را آغاز نماید.